Akay Garden Resort Çeşme

Akay Garden Resort Manzara

Haziran sonunda ailecek Çeşme Akay Garden Resort‘taydık. Yaklaşık 3-4 ay önceden tatilbudur.com üzerinden satın aldık bu tatili. Otel seçimi yaparken öncelikle tatilbudur.com üzerindeki yorumları, sonra da başka sitelerdeki yorumları okuyarak karar vermiştik.

Otel Çeşme Ildır’da, ulaşımı oldukça kolay. Çeşme otobanında ilerlerken Zeytinler gişelerinden çıkıp, eski Çeşme yolundan devam ediyorsunuz. Sonra Ildır sapağından içeri girip, Germiyan köyü içinden geçerek ulaşıyorsunuz. Otelin yeri Alaçatı’ya 15dk, Çeşme merkeze yaklaşık 20dk, Ilıca’ya ise 10 dk mesafede.

Akay Garden Resort Manzara
Akay Garden Resort Manzara

 

Otelde konaklayanların yaklaşık %90’ı çocuklu aileler. ( Ben de annem, babam ve ablamla gittiğim için bizi de bu kitleye dahil edebiliriz sanırım 🙂 )  İlk günün sonunda küçük çocuğu olan ailelerin burayı tercih etme sebebini anlamıştık: bir büyük, bir küçük havuz ve havuzlarda sürekli etkinliklerin olması, her akşam çocuklara özel animasyon yapılması (yalnız her akşam aynı program vardı sanırım çünkü şarkılar hiç değişmedi 🙂 ),  ve plajın yakın, denizin derin olmaması gibi çocuklara yönelik aktiviteler çoğunluktaydı. Ayrıca büyük bir oyun parkı da bulunuyor.

Biz genelde havuz değil denizi tercih ettiğimiz için her gün plaja gidiyorduk. Plaj otele çok yakın fakat dik yokuşlu bir yoldan gidilebiliyor. Bir de plaj çok küçük, aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz iki iskele arasında kalıyor. Ama otel pek çok konforu sunuyor, şemsiye, şezlong, duş, küçük bir bar ve plaj önündeki evi de ayarladıkları için WC gibi temel ihtiyaçları karşılıyor. Bu açılardan geçer not alır diyebiliriz 🙂

Akay Garden Resort Plaja Giden Yol
Akay Garden Resort Plaja Giden Yol

 

Oradayken diğer ziyaretçilerden duyduğumuz ilginç bir dedikodu var. Plajın çok yakınında küçük bir ada var, Zeki Müren bu adaya denizin içinden yürüyerek gidebilmek için denizi doldurup bir yol oluşturmuş (ada oldukça yakın ve yol uzaktan bile görülebiliyor), ve adanın kendisine verilmesi için talip olmuş. Fakat ada kendisine verilmeyince küsüp Kuşadası’na gitmiş 🙂 (ne kadar doğru bilmiyorum ama ada yolu, sol tarafımızdaki Müren konakları hikayeyi destekler nitelikteydi ).

Akay Garden Resort Plaj
Akay Garden Resort Plaj

 

Biraz da odalardan bahsedeyim. Otelde iki tip konaklama seçeneği var, villa tipi evler ya da standart odalarda konaklama şeklinde. Biz aslında ikişer kişilik iki ayrı oda için rezervasyon yaptırmıştık, fakat otel o kadar kalabalıktı ki standart odalarda yer kalmadığı için bize villalardan birini verdiler. Aslında bizim için daha iyi oldu 3+1 kocaman evde rahat rahat konaklamış olduk 🙂 Maalesef oda için beklentinizi çok yüksek tutmayın derim, odalardaki eşyalar çok eski, ve odalar hayli bakımsız. Bu açıdan biraz hayal kırıklığı yaşadık açıkçası. Ama temizlik fena sayılmazdı.

Akay Garden Resort Oda
Akay Garden Resort Oda

 

Bunların dışında, yemekler çok güzeldi. Personelin büyük çoğunluğu 17-18 yaşlarında gençlerdi, güler yüzlü ve saygılılardı. Otel çok yeşillik bir alanda olduğu için biraz fazla sinek vardı. Manzarası hem odalardan hem restorandan çok çok güzeldi 🙂

Otele giriş yaptığımız gün Mika Tur temsilcimiz bizi arayıp her durumda istediğimiz saatte ona ulaşabileceğimizi söylemişti. Ayrıca çevrede gerçekleşecek etkinlikler, tekne turları, diğer gezilerden haberdar olmak ve katılmak için kendisine ulaşabildik.

Genel olarak bir değerlendirme yapacak olursak ben 10 üzerinden 6 diyebilirim. Ve bir başka tatil için tekrar burayı tercih etmem. Sakinlik arıyor ve tatil için otelden çok fazla beklenti içinde olmam diyorsanız tercih edilebilir. Ya da örneğin arkadaşlarınızla 2-3 günlüğüne kalabalık bir grupla gidelim eğlenelim diyorsanız idare eder 🙂

Foursquare yorumlarını da ekleyeyim eksik kalmasın.

İyi tatiller!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*