Al Dente Makarna

Merhabalar arkadaşlar, mekanlarla ilgili yazı yazmaya karar verdiğimden beri fiyat, performans, güzellik dengesi yüksek mekanlar seçmeye çalışıyorum. Aynı zamanda benim de daha önce denemediğim lezzetleri deneyebileceğim yerleri :).

Bu sefer de sizi Bayraklı’da bulunan Al Dente Makarna’ya götürüyorum. Son zamanlarda bildiğiniz gibi güzel makarnacılar açıldı. Farklı farklı soslarla güzel makarnalar yapıyorlar. Bu mekanın da taze makarnaları ve mantıları var. 

Al Dente Makarna Nerede?

Al Dente Makarna’ya ben de birkaç gün önce iş çıkışı uğradım. Şimdi sizinle mekanla ilgili deneyimlerimi ve görüşlerimi paylaşacağım. Öncelikle yerinden bahsedeyim. Al Dente Makarna, Bayraklı’da Mansuroğlu civarında yer alıyor. (Bu arada yakın zamanda o taraflarda çok yer açılmış. Hepsi de farklı konsept, çok da güzel gözüküyorlar gidip deneyimlemek gerekir :)) Al Dente Makarna’ya gitmek için İzban tercih edebilirsiniz. İzban Salhane durağında indikten sonra yaklaşık 15-20 dk bir yürüme mesafesinden sonra mekana ulaşıyorsunuz. Ya da Bornova’ya giden otobüsleri tercih ederek bölgeye ulaşabilirsiniz.

Al Dente Makarna’yı değerlendirerek başlarsam; yeni bir mekan olduğu için güzel dizayn edilmiş, ferah duruyor. Yani klasik yeni nesil mekan dizaynı diyebiliriz. Çok büyük bir mekan değil ama arkadaşlarla buluşmak için tatlı bir yer. Çalışanları da gayet nazik ve ilgililer. Mekanın iç ve dış olmak üzere iki bölümü var. 

Lezzet İncelemesi

Şimdi geleyim siparişimize ve lezzet incelemesine. Biz arkadaşımla karışık mantı ve kutu içecek sipariş ettik. Girişteki kadın mantıları taze yapıyordu, canımız istedi. Karışık mantı içerisinde yarım porsiyon haşlama mantı, yarım porsiyon kızarmış mantı vardı. Mantıları genel olarak lezzetliydi. Ama sosu ve yoğurdu bana göre azdı, porsiyon olarak aşırı büyüktü diyemem. Bu yüzden Al Dente Makarna’nın mantısına puanım 6/10. Ayrıca vegan arkadaşlar için, Al Dente Makarna’da vegan tercihler de bulunuyor denemek isterseniz. 

Fiyat – Performans Değerlendirmesi

Son olarak fiyat performans değerlendirmesini yaparsam; biz 2 tane karışık mantı ve 2 tane kutu içecek için 200 TL ödedik. Mantılar yanılmıyorsam 80-95 TL bandındaydı. Makarnalar da aynı şekilde 80 TL’den başlıyor ortalama olarak, soslarına göre fiyatı da artıyor. Karışık mantı, bana fiyat performans olarak açıkçası çok başarılı gelmedi. Siparişim üzerinden değerlendirirsem; porsiyonu küçük, fiyatları yüksek ama lezzetli bir yemekti. Al Dente Makarna’yı fiyat performans olarak benden 6/10 aldı. Bu yüzden tekrar gidersem makarnaları denemek istiyorum. 

Bence adliye civarına yolunuz düşerse değişiklik olsun şöyle taze makarna yiyeyim derseniz Al Dente Makarna’yı tercih edebilirsiniz. Bir sonraki deneyimlerde görüşmek üzere :))

Mekanın Instagram sayfasını ziyaret etmek isterseniz, linki sizin için bırakıyorum dostlar 🙂 https://www.instagram.com/p/CO5GByJpJ88/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*