Ali Baba Kağıt Köfte – Manisa

Ali Baba Kağıt Köfte, Manisa’nın önemli ve sevilen lezzet duraklarından. Manisa Organize Sanayi Bölgesi içinde olmasına rağmen oldukça ünlü. Manisa -İstanbul yolu üzerinde Zorpet benzin istasyonunun hemen arkasında kalıyor.Özellikle de organize bölgesinde çalışanlar için sıklıkla tercih edilen bir mekan Ali Baba köftecisi.

Ali Baba Kağıt Köfte

Lezzetinin yanı sıra sıradışı sunumu da ilgi çekiyor. Servisi saman kağıt üzerinde yapıyorlar.

Bir porsiyonda 12 adet köfte oluyor, ızgarada pişirilmiş soğan, biber ve baharatlar eşliğinde geliyor. Köfteler gayet lezzetli fakat biz bununla yetinmeyip ortaya kokoreç ve bol zeytinyağlı piyazlarından söyledik. Ekmeklerini nereden alıyorlar bilmiyorum ama çıtır çıtır, insanın yedikçe yiyesi gelen bir tadı var. Ekmekler piyazla da çok iyi gidiyor doğrusu 🙂

Ayran bol köpüklü ve doğal. Köftenin yanına oldukça yakışıyor.

Eee bu lezzeti tahinli kemalpaşa tatlısıyla taçlandırmasak olmazdı 🙂 Tatlı da gayet başarılı.

Kahve fincanları da minimalizm örneği yine, kulpsuz, Türk kahvesi yanında mesir lokumu ikramıyla geliyor.

Özetle bizim beğendiğimiz ve sürekli gidebileceğimiz bir restoran. Servisinin hızlı olması da diğer bir avantajı. Çok büyük grup şeklinde gitmeyecekseniz rezervasyona da gerek yok. En fazla 10 dakika içinde köftelerinize kavuşursunuz 🙂 Ayrıca, isterseniz karışık ızgara çeşitleri de mevcut.

Fiyat konusuna gelince; biz 6 kişi yarımşar porsiyon yedik gayet doyurucu olduğunu söyleyebilirim.Bir kokoreç ortaya, iki piyaz ve iki tatlı, 6 adet ayran toplam 120 tl ödedik.

Ali Baba Kağıt Köfte;

Tek porsiyon fiyatı 18 tl

Ali Baba Lezzetler
Ali Baba – Kemalpaşa Tatlısı & Türk Kahvesi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*