ANBA RESTORAN – ALSANCAK

Merhabalar arkadaşlar, size benin için yeni ve çok bilinmeyen bir mekanı tanıtmaya geldim. Geçen cuma kızlarla kendimize ödül yemeği ısmarlamak için Alsancak’ta bulunan Park-Inn Otel‘deki Anba Restoran’a geldik. Yemeğimiz çok lezzetliydi ama bazı ayrıntılar çok hoşumuza gitmedi. 

İlk önce mekanı değerlendirelim; mekan iç kısmı ve bahçe kısmı vardı. Biz iç kısma geçmeyi tercih ettik. Anba Restoran’ın iç kısmının hoş bir tasarımı vardı. Spor ve şık temalı dekore edilmiş. Mekanın içerisinde dekor olarak bir çok spor malzemesi kullanılmış. Bu özelliğiyle bence klasik yeni nesil cool açık renkli mekanlardan ayrılyor. Sanki lüks bir spor salonunun restoran bölümü hissi verdi bana Anba Restoran. İç tasarımını beğendim.

Gelelim lezzet değerlendirmesine 🙂 Öncelikle şunu belirteyim mekanın çok çeşitli bir menüsü yok. Menüde genelde müşterilerin daha çok tercih ettiği ürünler vardı. Biz üç kişi gitmiştik, hepimiz farklı şeyler söyledik denemek için. Ben fesleğen soslu parmesanlı spagetti sipariş ettim, arkadaşlarım da bolonez soslu spagetti ve klüp sandviç sipariş etti. Ben kendi deneyimimi şöyle anlatayım, hani bazen çok keyifli bir an yaşarsınız, tadı damağınızda kalır ve hiç bitmesin istersiniz ya işte bu makarna tam olarak öyleydi. Makarnayla fark etmeden duygusal bağ kurmuşuz 😀 yani objektif olarak şunu söyleyebilirim ki yediğim en iyi makarnaydı. Sosu, ağızdaki o fresh tadı benim çok hoşuma gitti. Porsiyonu ise tam yerindeydi bence. Çünkü ne fazla geldi ne de az. Böyle olunca yemeğin tadı baymıyor bence. 

Arkadaşlarım da yemeklerini çok beğendiklerini söylediler. Yani lezzet konusunda Anba Restoran bizden 10/10 aldı. 

Şimdi geleyim fiyat değerlendirmesine. Bütün kötü yorumlarımı buraya saklıyorum 😀 Çünkü fiyatlar bence biraz fazlaydı, bi tık az olmalıydı. Sanırım otel çok fazla Arap-Hint kökenli misafir ağırladığı için fiyatları buna endeksli. Ürünlerin fiyatları şöyleydi; sade hiçbirşeysiz haşlama makarna 85 TL, tüm makarna sosları ise 35 TL (Hangi sosu ekletmek isterseniz yapıyorlar ama tereyağının da sostan sayılması ve 35 TL olması bana saçma geldi.), klüp sandviç 120 TL, küçük cam şişede su 15 TL. Bunlar bizim sipariş ettiklerimizdi ama genel olarak menü içeriğine göre bence çok pahalıydı. (Kutu kolanın 40 TL olmasından pay biçebiliriz.) Fiyatlarına bu sebeple puanım 5/10.

Mekanı genel olarak değerlendirirsek; eğer lüks bir hayat yaşıyorsanız ve öğlen yemeği için rahat, konforlu ve lezzetli bir yemek yemek istiyorsanız bence bundan daha iyi bir seçenek olamaz :)) Yeni deneyimlerde görüşmek üzere… 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*