ARKA Restaurant & Pizzeria- Bodrum

 Tam sezon kapanmışken Bodrum’un zamanı mı? Bence tam zamanı.
28 Ekim yarım gün tatilimizi de ekleyip Bodrum’daki arkadaşlarımızı ziyarete geldik.Hava ne sıcak ne soğuk.
Gün içinde tişörtten başlayıp monta kadar geçiş yapılıyor. Denize girmek de mümkün aslında ama ben kendime güvenemedim hem de Bodrum’u sakince yakalamışken gezip dolaşmak daha cazip geldi. Tüm gün deli gibi gezip yorulduktan sonra iyi bir yemeği hak etmiştik. Arkadaşlarımın önerisiyle Arka Pizza’yi sizin için denedim.

Bodrum’u bilenler için adres çok kolay Kule Rock City yanındaki çıkmaz sokakta. Bilmeyenler için de bu adres yeterli.
İtalyan yemeklerini kültürünü sevenler görür görmez sevebilir bence. Dar çıkmaz bir sokakta o İtalyan havasını gercekten güzel yansıtmışlar.Pizzalar oldukça büyük.Çok aç olmamıza rağmen 4 kişi 3 pizza söyledik bir şişe de Toscana (Tuscany) Chianti bölgesine ait  İtalyan şarabı açtırdık.

arka_restaurant_2
Biri deniz mahsüllü,biri vejateryan biri de kırmızı et ağırlıklıydı. Açık söyliyeyim üçünü de birbirinden ayırmak zor. Hem çok ince yapılmış hem de cok lezzetliydi malzemesi de oldukça boldu. Pizzanın üzerine dökmek için zeytinyağı içerisine ince ince doğranmış acı biberler getiriyorlar.Acıııı çok acı ama çok lezzetli. Özellikle Caprese pizza  ile muhteşem uyum sağladı. Caprese’nin  içindekiler şöyle; domates sos,mozzarella,fesleğen,çeri domates,kekik.Tam bir İtalyan işi yani.

arka_restaurant_3
Diğer denediğimiz çeşitlerin isimleri; deniz mahsüllü olan Frutti di Mare. Bir diğeri ise restoranın adını alan ,kuşbaşı et ile yapılmış Arka Pizza.
Zaten pizza ustaları İtalya’da work shop’lara katılmıs. Şarap seçimi için de ayrı bir görevli var. Her çalışandan şarap hakkında bilgi edinemiyorsunuz.

arka_restaurant_4

Ee bunca güzelliği yaşadınız İtalya’ya gitmiş kadar oldunuz acaba ne kadar hesap ödeyeceğim eyvah hem de Bodrum’da?
Fiyat performans olarak değerlendirdiğimde bence çok iyi. 4 kişi 3 pizzaya ve şaraba sadece 160 tl ödedik. Makarnaları bu sefer deneyemedim ama şöyle bir güzellik yapmışlar; istediğiniz makarna çeşidi için istediğiniz sosu isteyebiliyorsunuz. Ay napoliten yemek istiyorum ama spagettiyle uğraşasım yok dediniz mesela çeşidi değiştirmek mümkün.
Son olarak rezervasyon yaptırmadan gitmek neredeyse imkansız gibi. Sezon dışında gittiğimiz için 3 saat öncesinden son kalan masayı rezervasyon yaptırabildik. Fakat yazın neredeyse 1 ay öncesinden rezervasyon yaptırıyorlarmış. Demek ki iyi bir iş yapıyorsanız bir şekilde insanlar sizi keşfediyor ve destekliyor.
Bodrum’a yolunuz düştüğünde denemenizi öneririm. Eee sonuçta biz de Akdenizliyiz değil mi?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*