Bolulu Hasan Usta’nın Dağ Mantarlı Makarnası

Bugün sizin için Bolulu Hasan Usta’nın ‘’Dağ Mantarlı Kremalı Makarna’’ sını denedim. Öğle yemeği için işyerine yakın olsun diye Bolulu Hasan Usta’yı tercih ettim. Birkaç gündür Instagram’da gördüğüm makarna videolarından iştahım kabarmıştı, o yüzden bugünkü makarna bana çok iyi geldi. Hatta fazla bile geldi 😀

Öncelikle mekanı değerlendirecek olursam; ben bugün Alsancak’taki şubesindeydim. Diğer şubelerine çok hakim olmadığım için genel bir şey diyemiyorum ama buradaki şubesi benim sevdiğim yerlerden. Mekanın iç dizaynı, havadar oluşu, deniz kenarında oluşu zaten sizi tatmin ediyor. Benim gibi düşünen çok insan olduğu için sanırım günün bazı saatleri yoğunluk oluyor.

Yemek konusuna değinirsek; Bolulu Hasan Usta bildiğiniz gibi son zamanlarda yemek menüsünü oldukça genişletti. Bu sayede farklı mutfaklardan farklı yemekleri deneyimleme şansınız oluyor. Bugün biz makarna yemek için gitmiştik özellikle. Sipariş ettiğimiz dağ mantarlı makarna menüsünde ayrıca bulunmuyor. Bu makarna normalde tavuk şnitzel yanında servis ediliyor. Ama biz sadece makarnanın porsiyon olarak gelmesi için rica ettik ve onlar da bizi kırmadılar. Siz de denerseniz sizi de kıracaklarını düşünmüyorum. Yemeğimizi çok beklemedik, çabuk servis edildi. Makarna gelmeden önce turşu ikram ettiler. Makarna lezzet olarak; gerçekten başarılıydı, özellikle de sosu. Porsiyonu ise oldukça doyurucuydu ve büyüktü, ben dinlene dinlene yedim. Bolulu Hasan Usta’nın dağ mantarlı makarnasının lezzetine 8/10 puan veriyorum. 2 puanımı taze makarna olmamasından dolayı kırıyorum.

Servisi değerlendirecek olursam; garsonlar kibar ve nazik, herhangi bir talebinizde sizi mümkün olduğunca geri çevirmemeye çalışıyorlar. (Bu çıkarımı daha önceki geldiklerimi de baz alarak yapıyorum.)

Evet geldim benim için önemli kısma: fiyat/performans kısmı :D. Makarnanın fiyatı 65 TL’ydi. Bulunduğu yer ve hizmet değerlendirilirse ortalama sayılabilir. Fakat menüdeki diğer şeyler bence civardaki diğer mekanlara göre bir tık pahalı. Yine de makarnanın porsiyonunun büyük olması, doyurucu olması, lezzetli olması bu fiyata göre beni tatmin etti. Yine gelsem yine yerim. Sadece yemekten sonra karbonhidrat yüklenmesi olduğu için birazcık uykumu getirdi. Onun dışında genel olarak dağ mantarlı makarna ve mekana puanım 7/10. Alsancak civarında olup, güzel ve temiz yemek yemek isteyenlere tavsiye edilir. Bir sonraki denememizde görüşmek üzere 🙂

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*