Bora Kozanoğlu Surf Center & Renault Captur

Cumartesi günü Bumerang Deneyim Günleri etkinliğinde Hürriyet, Renault ve Bora Kozanoğlu Surf Okulu’nun misafiri olarak Alaçatı’daydım. Etkinlik için Cumhuriyet Meydanı’ndan Renault Captur araçlar ile bizleri aldılar ve Alaçatı’ya kadar yolculuğumuzu bu araçlar ile gerçekleştirdik. Benim için arabada en önemli kriterlerden birisi yakıt tüketimi olduğu için direk onu sordum. Ortalama 100 km’deki yakıt tüketiminin 4.5 litre olduğunu öğrendim. Tabi ki şehir içinde trafiğe takılmadığımızı göz ardı etmemek gerekir. Ayrıca aracın ses sistemi ve torpido gözünün çekmece şeklinde olması çok hoşuma gitti. İşte bu da bize

captur

Alaçatı’ya vardığımızda bizi tüm sevecenliği ile Kozanoğlu ailesi bekliyordu. Tanıştık, çaylarımızı içtik ve surf dersimiz başladı. Öncelikle rüzgar ile ilgili temel bilgileri ve surfte kullanılan teknik terimleri Bora Kozanoğlu’nun anlatımı ile dinledik.

bora kozanoglu

bora kozanoglu2

Bizim tüm eğitimimiz tek güne sığmak zorunda olduğu için bu eğitim çok uzun sürmedi. Normal kurslarda daha detaylı anlattıklarını düşünüyorum. Ardından denize indik ve orada herkese özel eğitmenlerimiz eğitim konusunda tekrardan bizi bilgilendirdi ve boardların üzerinde yerimizi aldık. Artık gitmeye hazırdık. Ama o kadar kolay olmadı. Aslında ilerlemenizi tamamen rüzgar sağladığı için ilerlemekte sorun yok fakat yelkeni kontrol etmek ve yön vermek ilk başlarda (itiraf ediyorum sonrasında da) biraz zor oldu. Yine de tek günlük bir eğitim için oldukça iyi olduğumu düşünüyorum. Hatta devam edip kendimi ilerletmeyi bile planlıyorum.Orada dalga yapıp benim dengemi bozan herkesten intikamımı alıcam !

Biz Bumerang’ın misafiri olduğumuz için etkinlikten ücretsiz faydalandık, fakat katılmak isteyenler için ayrıntılı bilgi Bora Kozanoğlu’nun web sayfasında bulunmakta. Hatta internetten yaptığınız ekipman kiralamalarda %10 gibi bir indirim de uyguluyorlar. Eğer aklınızda surfu denesem mi gibi bir düşünce varsa şiddetle tavsiye ediyorum.

Alaçatı’da güleryüzlü ve bol rüzgarlı bir eğitim yuvanız var 🙂

Eğer kişisel deneyimlerimi okumak isterseniz burada bulabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*