Çok Amaçlı Kağıttan Piramit

cok_amacli_kagittan_piramit
cok_amacli_kagittan_piramit

Kağıttan yapılabilen ilginç objeler arıyorsanız, size bir kaç fikir önerebiliriz.

Bu fikirleri şu üç siteden ilham alarak geliştirdik:

Handmade Charlotte

Bloomize.com

minieco

Kendimiz de denedik, yapılışı oldukça basit ve zaman almayan aşağıdaki kutuları hediye kutusu olarak kullanabilirsiniz. Ya da lavanta veya sabun koyup hem hoş kokularla evinizi donatabilir hem de dekoratif sevimli objeler yaratabilirsiniz. Takı saklama kutusu olarak da kullanabilirsiniz, hatta benzer kağıtlardan farklı boyutlarda yapıp dilediğiniz gibi birleştirerek bir tablo bile yaratabilirsiniz, seçim sizin =)

Bu sevimli piramitleri yapmak için evinizdeki kağıt torbaları kullanabilir, fon kağıdı alabilirsiniz. Ben güzel desenleri olması ve maliyetsiz olması sebebiyle evdeki kağıt torbaları seçtim.

Torbayı aşağıdaki gibi yapıştırılmış yerlerinden ayırıp, dilediğiniz büyüklükte bir kare çizin. Sonra bu karenin her bir kenarına yine dilediğiniz boyutta olan ikizkenar üçgenler çizin.

Daha sonra üçgenlerin etrafına aşağıdaki gibi kulakçıklar çizin, bu kulakçıkları üçgenleri birleştirmek için kullanacağız. Bu çizimi de tamamladıktan sonra çizimi makasla kesip çıkarın.

Şimdi bu kesilmiş hiç bir şeye benzemeyen kağıt parçasını çizgilerin üzerinden maket bıçağı ile hafifçe bastırarak çizgileri belirginleştirin. Daha sonra kulakçıkları katlayın ve üçgenleri birbirine doğru kapatın.

Kulakçıkları yapıştırın, veee işte sevimli kutunuz hazır!

piramit_evreler

Lavanta kutusu&Hediye Kutusu:

Lavanta ve hediye kutuları

Üç boyutlu tablo 🙂

IMG_6396kck copy

IMG_6400kck copy

IMG_6404kck copy

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*