Dönmez Restaurant – Çeşmealtı – Kötü Deneyim!

Çeşmealtı - kötü deneyim

Geçtiğimiz günlerde hafta sonu hava güzel olunca biz de kendimizi sokaklara attık. İstanbul’dan da çok sevdiğimiz arkadaşımız bizle olduğundan keyfimize diyecek yoktu. Biraz deniz, biraz güneş hem de kalamar, gündüz rakısı yaparız diyip kendimizi Çeşmealtı’ nda bulduk.

İlk olarak oturmak istediğimiz Kıvırcık’ta bizi bi bey deniz kenarı müsait diyerek, yönlendirdi. Ardından bir kadın da burası rezerve ama diyerek kaldırdı. Sonradan anladık ki bizi yönlendiren adam, Kıvırcık’ın çalışanı değil, çalışanın arkadaşı ya da Kıvırcık’ın müdavimiydi galiba. Tavırlar ve arkamızdan dönen konuşmalardan böyle tahmin ettik. Kendi çaplarında eğlendiler aslında, bizi yönlendiren arkadaş kendince garsonculuk, mekan sahipçiliği oynamış ilerleyen günler için muhabbetlerine anı eklemiş oldu, mekan için  için hiç hoş değildi. Kıvırcık sahil kenarında çok tatlı bir mekan olmasına rağmen bu saygısız tavır hiç hoş olmadı,

Hafta sonu olunca malum mekanlar dolu, deniz kenarı her yer doluydu biz de daha önce @BaşakEsin ‘in öğle yemeği için balık-ekmek yediği yere oturalım. Keyifli muhabbetle birlikte kalamar yiyelim, gündüz rakısı yapalım istemiştik sadece 🙂 Dönmez ‘de neredeyse hiç kimse yoktu ( bunda bir yanlışlık var demeliydik sanırım). Fakat mekanın boş olmasına rağmen hazır mezelerin gelmesi için bile epey beklemiş olduk. Mekana uğurlu geldik sanırım, Dönmez dolup taşmaya başladı. Boşken bile serviste yetersiz kalan bekleten Dönmez garsonlarına, mekan kalabalıklaştıkça, ekmek için bile 4-5 hatırlatma yapmamız gerekti.

Dönmez Restaurant kalamar – Dönmez Restaurant peynir

Veee onca bekleme, hoş sohbet, güneşli güzel bir güne hiç ama hiç yakışmayan bir kalamar geldi. Kalamarın rengi de görünüşü de hiç güzel değildi, yağı iyice çekmişti  ciddi anlamda çok kötüydü. Malesef marketlerde satılan hazır kalamarlar bile daha iyiydi, o derece üzdü bizi Dönmez ‘in kalamarı 🙁

Sonrasında 1 dilim peynirin 7,5 TL olduğunu görmemiz tam bir saçmalıktı. Garsona peynirin biraz pahalı olduğunu dile getirdiğimizde ise, arkadaşımız da İstanbul’da bile 1 dilim peynir 7,5 TL değil demesiyle, bu fiyatları İstanbullular bu hale getirdi gibi anlamsız açıklaması da kalamardaki mutsuzluğumuzu taçlandırmış oldu.

Kalamar için olan eleştirimizden bahsetmek bile istemiyorum, çok harikaymış, çok güzelmiş, kimse kötü dememiş o güne kadar… Beni yemek açısından son zamanların en mutsuz eden mekanı oldu Dönmez Restaurant oldu !

Sonra dışardan mekanın fotoğrafını çekince anladım ki bizim hatamız da büyük, hem balık hem pide aynı mekanda zor… Bi daha mı asla !  🙁

 

 

2 yorum

  1. Bizde bugün kahvaltı icin buraya geldik , kahvaltimizi bitirip ayrilmak uzereyken, bizim tabaklarimizda yemeyip biraktiklarimizi baskalrina servis etmek icin tabaklarimizdan ayikladiklarini gordum ve uzun bir sure gördüklerimin saka oldugunu dusundum ancak ne yazik ki zeytinleri yine kavanozlara doktuklerini görünce yetkiliyi uyardim ancak piskin bir ifadeyle bizom yedimlerimizin artik olmadiklarini iddia etti, koni ile ilgili bakanliga da boldirim yapacagim inanilir gibi değil.

    • İnanamıyorum, hiç kabul edilebilir bir davranış değil! Hüseyin Bey, lütfen bakanlık şikayetiniz sonrası süreçten bizi de bilgilendirir misiniz.
      Malum bu tarz olaylar çok defa başımıza gelebiliyor ancak “şikayet etsen nolacak ki” yaklaşımından dolayı atlıyoruz. Ve bu tarz mekanlar pişkin bir şekilde hizmet! vermeye devam ediyor 🙁

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*