Feribotlines Kasım İndirimi Pişmanlığı

2022 Kasım indirimlerinde, daha önce tatil yapan ve Feribotlines’ı öneren arkadaşlarımızın tavsiyesiyle, 19 Mayıs tatili için 3 gün 2 gece Midilli turu satın almıştık. Tur, 2 yetişkin ve 1 çocuk için feribot ve konaklamayı içeriyordu ve 151 Euro ödemiştik. Feribotlines tarafından sunulan bu cazip fiyat, bizi hem mutlu etti hem de endişelendirdi; turun nasıl bu kadar ucuza sağlanacağını merak ediyorduk.

Tatilin yaklaşmasıyla birlikte, heyecanla planlarımızı yapıp, Feribotlines sitesine düzenli olarak girerek tur saatlerini ve otel bilgilerini kontrol etmeye başladık. Ancak ne yazık ki, beklenen gelişmeler olmadı. Tura 10 gün kala, Feribotlines tarafından yapılan bir telefon çağrısıyla turun, yeterli katılım sağlanmadığı gerekçesiyle iptal edildiğini öğrendik. Ücret iadesi veya açığa alma seçeneklerinin olduğunu belirttiler ve biz de ücret iadesi talep ettik. Ancak, iade formunu almak için beklediğimiz 3 gün sonunda hala bir gelişme yoktu.

Durumu Feribotlines’a bildirdik ve eğer ücret iadesi yapılmazsa tüketici hakem heyetine başvuracağımızı belirttik. Bu durum üzerine hızlı bir şekilde arayıp iade formunu göndereceklerini söylediler. Ancak ne yazık ki, o da 4 gün geçmesine rağmen elimize ulaşmadı.

Geçtiğimiz Salı günü, Feribotlines hakkında tüketici hakem heyetine şikayet başvurusunda bulunduk. Aslında Feribotlines hakkında internette yaptığımız araştırmalar sonucu, bu 19 Mayıs tatiline kadar hiç mağdur olan görmedik. Ancak tatil sürecinde şikayet.com ve ekşisözlük‘te birçok Feribotlines şikayetleriyle karşılaştık. Feribotlines’ın, tarih değiştirmek isteyen müşterilere fiyat farkı çıkarttığını ve herkesin tur tarihini 20 Aralık’a attığını öğrendik.

Sonuç olarak, sizlerle bu deneyimimizi paylaşmak istedim. Birçok kişi, alışveriş yapmadan önce araştırma yapıyor. Bu nedenle sizin de Feribotlines ile yaşadığımız bu duruma düşmemenizi tavsiye ederim. Hem planlarınız hem de paranız boşa gitmesin.

Siz de daha önce bu firma ile seyahat yaptıysanız, ya da yapamadıysanız lütfen deneyimlerinizi benimle yorum kısmından paylaşın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*