Knorr Fırın Çeşni – Kekikli&Fesleğenli Otlu Çeşni

knorr_fırın_cesni
knorr_fırın_cesni

Yine evde hazırlanabilecek lezzetli ve değişik bir tad ararken, Knorr’un tavuk için olan fırın çeşnileri dikkatimizi çekti ve sizin için denedik. Hani şu fırında pişirmek için poşeti de paketin içinde olanlardan 🙂 Daha sonradan öğrendiğimiz kadarıyla et için de fırın çeşniler çıkarmışlar. Bu yazıda tavuk ile deneyimlediğimiz kekikli-fesleğenli otlu çeşniyi anlatacağım.

Biz baget ve pirzolalık tavuk ile çeşniyi denedik, çok da beğendik 🙂 Paketin içinden çıkan baharatlı karışımı yağ ile buluşturup güzelce karıştırdıktan sonra, yıkadığımız tavukları 4’er ya da 5’er tane olacak şekilde poşetlere koyup üstlerinden baharatlı-yağlı karışımı döktük. Poşetin içinede kabuklarını soyduğumuz patatesleri ekledik. Daha sonra poşetleri sallayarak çeşninin tavuk ile birleşmesini sağladık. Ve sonra da poşetlerin ağzını bağlayıp fırına verdik ve yaklaşık 45 dakikada pişirdik.

_MG_1110kck_logolu

Burada önemli bir noktaya dikkat çekmek istiyorum: eğer poşetleri önceden ısıtılmış fırın tepsisinin üstüne yerleştirirseniz poşetler yanıp, beyaz plastik benzeri bir görünüm alıyor. Bu yüzden fırın tepsisi soğuk olmalı 😉

_MG_1118kck_logolu

Eğer bizim gibi çok açken yemek hazırlamaya başladıysanız, pişerken fırından gelen mis gibi kokulara karşı koymak gerçekten çok zor oluyor.

Afiyet olsun 🙂

_MG_1143kck_logolu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*