Marika Beach Club Urla

marika beach club sahil

Bir kaç hafta önce, Urla çevresinde Yağcılar-Demircili tarafında Şükrü ile koy keşfine çıkmıştık 🙂 En çok beğendiğimiz koylardan biri Demircili yol ayrımından gidilen ve Altınköy Sitesi yanındaki yolun sonunda bulunan Marika Beach Club oldu. Urla merkezden yaklaşık 8 km’lik çok keyifli bir köy yolundan ulaşılıyor bu sahile.

marika-beach-club-1

 

marika beach club sahil

Marika Beach Club’ın giriş ücreti olarak hafta içi kişi başı 10 TL, hafta sonu ise 20 TL alıyorlar.  Altınköy Sitesi sakinleri ücretsiz faydalanıyor sanırım. Ek olarak ise üyelik sistemleri de varmış, emin olmamakla birlikte yıllık üyelik ücreti de 400 TL gibi bir fiyata geliyormuş. Fakat isterseniz Marika’nın diğer tarafında bulunan girişi kullanarak sahile ücretsiz de girebiliyorsunuz. Tabii o bölümde imkanlar daha kısıtlı, belediyenin ayarladığı küçük bir duş kabini dışında bir hizmet yok.

Girişte çimenlerle kaplı şezlong ve şemsiyeler yerleştirilmiş bir alan karşılıyor sizi. Bu alanın sağ tarafında bar, duş ve tuvaletler, sol tarafında ise yemek büfeleri var.

marika-beach-club-4

Sahil tamamen ince kum, taş ve yosun yok. Deniz Demircili tarafında İzmir’in diğer koylarına oranla daha serin, ama tertemiz 🙂 Sabah saatlerinde dalga olmuyor ama akşamüstüne doğru dalgalanmaya başlıyor ve deniz suyu biraz bulanıklaşıyor.

Biz bayramın ilk gününde sabah saatlerinde gitmiştik ve çok kalabalık sayılmazdı. Fakat akşamüstü boş şemsiye ve şezlong kalmamıştı.

Duş ve tuvaletlerin gayet düzenli ve temiz olması dikkatimizden kaçmadı. Ayrıca yemekler de oldukça lezzetli ve fiyatları da uygundu (örneğin tost 5 TL, pide 9 TL, vb.).

marika-beach-club-2
Marika Beach Club

Sakinliği, temizliği, sahilin ve denizinin güzelliği sebebiyle ilk tercih sebebim artık bu sahil 🙂 Ben çok keyifli vakit geçirdim, sizlere de gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

Umarım bir kaç yıl sonra burası da Çeşme’ye benzeyip aşırı kalabalık ve gereksiz pahalı bir sahile dönüşmez…

marika-beach-club-5

8 yorum

    • Sanırım restoran tarafındaki havuzu gördünüz fotoğraflarda. Biz oradayken kimsenin havuzu kullandığını görmedim, büyük ihtimalle kullanıma kapalıydı o sıralar. Bence sorun olmayacaktır ama tabii gitmeden önce telefon edip görevlilerden bilgi alırsanız daha iyi olur 😉

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*