Midpoint

Merhabalar arkadaşlar, bu hafta size büyük Tarkan konserini beklerken büyük keyifle zaman geçirdiğimiz bir alandan, Midpoint’ten, bahsedeceğim. Arkadaşlarla birlikte konser öncesinde yemek yemek ve konser saatine kadar dinlenmek için Alsancak’taki Midpoint’e gittik. Yemekler ve ambians o kadar güzeldi biz konsere bile biraz geç kaldık. 

Chill Ortam

Midpoint sahip olduğu chill ortam ile büyüledi. Daha önce İstanbul’daki İstinye Park’ta bulunan Midpoint’e gitmiştim. Oradaki Midpoint, bende öyle bir vov bi etki yaratmamıştı. Hatta fiyat performans olarak da çok düşük bulmuştum. Ama oradaki Midpoint, avm içinde olduğu için bende böyle bir etki yaratmış olabilir. Bu Midpoint, Alsancak’ta bulunan Swiss Otel’in alt katında, bahçesinde bulunuyor. Otelin sahip olduğu o huzurlu yapı tabiki Midpoint’e de yansımış. Alsancak’taki o kalabalık caddede, nasıl bu kadar ortamdan uzaklaşmış olma hissi verdi bilmiyorum ama o gün konser olmasaydı sabaha kadar Midpoint’te oturup şarap içmek isterdim. Mekanda çalan şarkılar da bana bu hissi vermiş olabilir. Fransızca caz – blues tarzı şarkılar çalıyordu. Kısacası Midpoint bize öyle güzel bir chill ortam hazırladı ki biz konsere bile geç kaldık. 

Lezzet Değerlendirmesi

Midpoint’te ortam çok güzeldi, lezzet değerlendirmesi yaparsak; yemekleri de öyleydi diyebiliriz. Biz o akşam üç tane pizza ve bir şişe şarap sipariş ettik. Pizzalarımız; margarita pizza, mantarlı pizza, bide adını hatırlamadığım acı biberli pizza vardı, şarabımız da blush şaraptı. Bence içlerindeki en güzel pizza margaritaydı. Çünkü mantarlı bana çok tuzsuz geldi, acı biberli olan da o kadar acıydı ki mahvoldum yerken ama margarita pizzanın; bilindik, yormayan tadı beni daha çok tatmin etti. Şarap da bence biraz ekşimsiydi. Ben daha çok tatlı şaraplardan hoşlandığım için şarabımız beni çok tatmin etmedi. Yani genel olarak Midpoint lezzet puanım 7.2/10. Pizzaların tadı güzeldi ama şarap başarısızdı. 

Fiyat Performans

Bu ambiansına bayıldığım Midpoint’i fiyat performans olarak değerlendirirsek; tahmin edeceğiniz üzere bi tık pahalı. Ama şöyle garip bir nokta var Alsancak’taki mekanlar o kadar pahalı olmuş ki Midpoint, onların arasında tepede kalmıyor. Yani Midpoint’teki fiyatlar ortalamaya yakın. Pizzalar 90-160 TL arasındaydı, şarapların da şişesi 350 TL‘den başlıyordu sanırım. Biz üç arkadaş üç pizza ve bir şişe şarap için yaklaşık 640 TL gibi bir rakam ödedik. Fiyat performans olarak baktığımızda bence Midpoint, 8/10 hatta 9/10 puanı hakediyor. Çünkü insan o kadar huzurlu hissettiği anlarda fiyatlar çok önemli olmuyor. Tavsiye ediyor musun diye soruyorsanız, kesinlikle evet! Sevgilinizle romantik akşam yemeği için, arkadaşlarınızla bugün bizim günümüz olsun diyorsanız Midpoint’e gidebilirsiniz. Ya da ben bugün kendimi ödüllendirmek istiyorum diyorsanız, Midpoint sizin için doğru adres olacaktır. Bir sonraki deneyimlerde buluşmak üzere :))

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*