NovaKid Deneyimimiz

Kızım 2.5 yaşından beri kreşe gidiyor ve geçen hafta 4 yaşını doldurdu. Bu sene daha fazla İngilizce ağırlıklı eğitim veren bir kreşe göndermek istedik fakat içimize sinecek bir yer bulamadık. Bu vesile ile bir kez daha ülkede eğitimin de ne kadar kötüye gittiğini gördük. (Bunu belki başka bir yazının konusu olarak yazarım çok dertliyim.) Sonrasında sürekli instagramda reklamlarına denk geldiğim NovaKid‘i denemeye karar verdim. Kızıma sordum konuşmak ister misin bir “teacher” ile diye o da çok heyecanlandı ve deneme dersi oluşturduk. İlk deneme dersimize Nea adında çok sevimli bir kadın hoca geldi ama Hayat kadınla ilk 15 dakika neredeyse kelime konuşmadı. Deneme dersinde öğretmen renkleri öğretiyordu, Hayat bilmesine rağmen cevap vermedi ve utandı. Ama öğretmenimiz hiç moral bozmadan onu konuşturmaya çalıştı. Ne zaman ki öğretmen tablette “kırmızıyı yuvarlak içine al” filan diye soru sormaya başladı bizim ki coştu. Tabletle etkileşime geçmek ve doğru cevap verdikçe öğretmenden yıldız almak çok hoşuna gitti. İlk dersin sonunda açıkçası NovaKid uygulamasından ve öğretmenden çok memnun kalmıştık ama kızımın çekingen davranması acaba yaşı küçük mü diye endişelendirdi bizi. Sonrasında sürekli “teacher ile konuşmak istiyorum” deyince biz de 1 aylık abone olduk.

Ben de abone olmadan önce çok fazla kullanıcı yorumu aradığım için sizler için bu yazıyı yazmaya karar verdim. NovaKid‘de her yaş grubu için belirli bir müfredat var ve tüm öğretmenler o müfredatı takip ediyor. Bu açıdan öğretmenin iyi ya da kötü içerik hazırlamasını dert etmiyorsunuz. Üyelik için çeşitli paketler var siz nasıl isterseniz o pakete üye olabiliyorsunuz. Örnek paketler aşağıdaki şekilde.

  • Haftada 1 ders ya da haftada 2 ders
  • 1 aylık / 3 aylık / 6 aylık

Karşıda Türkçe bilmeyen ve kusursuz İngilizce konuşan birisinin olması bence çok büyük bir artı. Farklı İngilizce kurslarına götürmek bu yaşta bana biraz anlamsız geldi. Okul öncesi grubu için İngilizce ders veren kurumlar var fakat maaliyet açısından Novakid daha avantajlı ve dediğim gibi burada tamamen kendisini İngilizce ifade etmek zorunda kalıyor. Bu nedenlerden ötürü biz ilk deneme için 1 ay seçip iyi devam ederse daha uzun paket almaya karar verdik. Deneme dersinin ardından şu an 2 ders daha yaptık ve toplamda 3 ders oldu. İlk ders konuşmayan kızım baya açılmaya başladı. Tabi arada motivasyon konuşması yapmak gerekiyor, cevap verirsen öğretmenin de yıldız verecek şeklinde. Yıldız kazanıyor olmak biz de çok büyük bir motivasyon kaynağı 🙂

Dersler ilerledikçe iyi de gitse kötü de gitse burada deneyimlerimi paylaşmaya devam ediyor olacağım. Bir sorunuz olursa yorum kısmına yazabilirsiniz. Novakid uygulamasını denemek ve üye olmak isterseniz indirimli üyelik için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*