SHEIN Online Alışveriş Sitesi Deneyimi

Pek çoğumuz internet üzerinden alışveriş yapmayı daha ucuz ve daha kolay buluyoruz. Bu konuda amazon, aliexpress, vb siteleri artık pek çoğumuz çokça deneyimledik ve artık gayet yakından biliyoruz. O yüzden ben size daha farklı, kadınlara yönelik ürünlerin satıldığı bir siteyi anlatmaya karar verdim: shein.com

 

Shein.com ile tanışmam tamamen google reklamları sayesinde oldu. Sürekli tavsiye edilen reklamlarda çıkması sebebiyle merakıma yenik düştüm ve üye oldum. Önce genel bir araştırmayla site hakkındaki yorumları okudum. Üye olduktan sonra da hangi ürünlere ne kadar yorum yapılmış, teslim süreleri nedir, ürün kaliteleri bedenleri nasılmış gibi detayları inceledim. Özel olarak bel çantası (evet bildiğiniz japon turistlerinki gibi, ama daha eğlenceli versiyonu diyelim 🙂 )  arıyordum ama tüm çantaları incelerken aşağıdakileri de görüp çok beğendim ve tabii ki dayanamayıp satın aldım.

Neler Aldım?

Aşağıdaki çanta küçük çapraz model.  Ücreti ise £9,52 ($13.00).  Beklediğimden daha iyi kalitede geldi ve beklediğimden daha büyük çıktı.

Bir de şu aşağıdaki arkadaşı görüp aşık oldum ve onu da aldım 🙂 Bu çanta oldukça küçük, sadece küçük bir cüzdan ve telefon sığıyor ama bence görüntüsü inanılmaz sevimli! Bunun fiyatı ise £10.00 ($14.00).

Foto Ref:  Shein Pineapple Shaped PU Chain Crossbody Bag

İndirimler ve Puan Sistemi

İlk alışverişe £3 indirim ve belirli miktar harcamaya ücretsiz kargo olduğu için hem kargo ücreti ödemedim hem de ürünler toplamda yaklaşık %10 daha ucuza geldi.

Ödeme sırasında puan sistemini gördüm. Aldığınız ürün başına size puan kazandırıyor ve bu puanları daha sonraki alışverişlerde indirime dönüştürüyor. Ayrıca satın aldıklarınıza yorum (review) bırakırsanız daha fazla puan kazanabiliyorsunuz. Fotoğraflı yorumlara daha çok puan veriyor. Daha sonra ise, mesela 100 shein puanınız birikti diyelim, onu (ortalama) £1 olarak bir sonraki alışverişte indirime çevirebiliyorsunuz. Tek kötü yanı, kullanılmayan puanlar 1 ay içerisinde siliniyor.

Sitedeki pek çok ürünü satın alıp almamaya yorumları sayesinde kolayca karar verebilirsiniz. Yorumların en sevdiğim yanı da insanların beden ölçülerini de ekleyerek yazması. Benim gibi iadeyle uğraşmayacak kadar tembelseniz inanılmaz bir artı oluyor. Zaten puan sistemi de olduğu için insanların bu kadar yorum bırakması gayet normal 🙂

Maalesef sitenin Türkçe desteği yok ama ürün yorumlarında puanlar yıldız şeklinde de eklendiği için biraz da olsa fikir verebilir.

Teslim süresi için gayet hızlı diyebilirim. Şimdiye kadar 2 kez alışveriş yaptım, ürünlerim 2-3 gün içinde kargoya verildi ve İngiltere’de bana ulaşması satın aldığım günden itibaren 1 haftayı geçmedi. Özellikle farklı ya da zıpır ürünler arıyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum 😉

 

 

4 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*