Superfresh Kayseri Mantısı ve Sakıpağa Süzme Yoğurt

superfresh_kayseri_mantı
superfresh_kayseri_mantı

Çalışan/okuyan insanların en büyük kurtarıcıları pişirilmeye hazır, dondurulmuş gıdalar. Geleneksel lezzetleri bile artık bu şekilde hazır olarak bulabilmek mümkün. Biz de geçtiğimiz gün sizin için denemek üzere Superfresh Kayseri Mantısı’nı iki farklı şekilde hazırladık, tadına baktık.

Superfresh Kayseri Mantısı

E tabi mantıyı yoğurtsuz düşünmek olmaz =) Sakıpağa’nın süzme yoğurdunu mantımıza eşlik etmesi için seçtik. Süzme yoğurdun mantının üzerinde daha güzel olduğunu düşünüyoruz, diğer yoğurtlar fazla sulu olabiliyor.

Sakıpağa Süzme Yoğurt

Öncelikle, bildiğimiz klasik tipte haşlayarak pişirdiğimiz mantıyı anlatayım. Bir tencerede suyun kaynaması için bekleyip, dilediğiniz kadar mantıyı tencereye atıyorsunuz. Yaklaşık 7-8 dakika içinde pişiyorlar. Sonrasında üzerine yoğurt ve tercihe göre baharatlı yağlı sos ile servis edebilirsiniz. Bu şekilde hazırladığınızda mantı yaklaşık 10-11 dakika içinde sofranızda oluyor.

Geleneksel Mantı1

Geleneksel Mantı

Klasik usulden daha farklı bir lezzet arıyorsanız, restoran/cafe/bar usulü bir mantı hazırlayabilirsiniz: Kızarmış Mantı.

Bu kadar lezzetli olup hazırlanışı bu kadar basit olan yemek sayısı azdır. Kızarmış mantıyı hazırlamak için dikkat etmeniz gereken tek şey, fırınlanmamış hazır mantı seçmek. Biz klasik mantıyı hazırlarken kullandığımız Superfresh Kayseri Mantısı ile kızarmış mantıyı denedik, oldukça başarılı oldu =)

Kızaran mantı

Kızarmış mantı için bir tencerede ya da tavada ısıttığınız yağın içine mantıları atıyorsunuz ve kızarana kadar bekliyorsunuz. Ne kadar kıtır olmalarını istiyorsanız, yağda o kadar bekletebilirsiniz. Biz yaklaşık 5-6 dakika kızarttık, yanında naneli yoğurt ile servise hazırladık ve görüntüleri aşağıdaki gibi oldu:

Kızarmış mantı

Kızarmış mantı

Kızarmış mantıyı yoğurda batırarak afiyetle tüketebilirsiniz. Hem hazırlanış kolaylığı, hem lezzeti sebebiyle bu tarifleri bu ürünlerle sizin için de paylaşmak istedik. Afiyet olsun =)

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*