Vaseline intensive care

Vaseline intensive care

Bu kışın bu kadar soğuk geçmesi ve uzun sürmesi, bakım kremlerine olan ihtiyaçlarımızı da kuşkusuz arttırdı. Vaseline krem denilince benim aklıma hep babaannelerimizin kullandığı şu şeffaf kutudaki pembe kremler gelirdi. Ama çocukluğumdan da hatırlardım ki son derece  memnun kullanırlardı.İçeriğinde ne vardı, zararlı bir madde içeriyor muydu bilmiyorum. Zaten o yıllarda malesef bu konulara da çok önem verilmezdi. Seçenek olarak da fazla ürünün piyasada olduğunu sanmıyorum. Hele ki küçük şehirlerde yaşayanlar için eczanelerde ne satılıyorsa onlar bakım için kullanılabilirdi. Ben de bu kış ellerimin ofise geldiğimde kurumasına çözüm olarak, markette gördüğüm Vaseline intensive care ‘temel onarım’ kremini denemek istedim.

Vaseline intensive care

Ofiste özellikle gün içinde ellerimi yıkadıktan sonra ellerimin aşırı derecede kuruduğunu hissediyordum. Vaseline intensive care ‘i kullanmaya başladığımdan beri büyük ölçüde bir sıkıntım kalmadı. Yapışkan bir his bırakmaması da Vaseline intensive care ‘i sevme nedenlerimden biridir. Özellikle çalışırken elde kalacak yapışkanlık hissi çok sinir bozucu olabiliyor.

Vaseline ürünlerinin tarihçesine sitesinden biraz göz attım ve cidden bir başarı hikayesi mevcut. Henüz 22 yaşındaki İngiliz kimyagerin 1859 yılındaki petrolün başka amaçlar için de kullanılabileceğine dair buluşunu görebiliyorsunuz. Bu kadar geçmişi ve öncü niteliğinde buluş özelliği taşıdığını bilmiyordum.

İçeriğine gelince paraben görmediğim için mutluyum fakat malesef alkolsüz bir ürün değil. Aldığım ürünlerin parabensiz olması konusunda dikkatli davranıyorum. Fakat alkol konusunu dikkate almadığım zamanlar olabiliyor. O yüzden içeriğine %100 güvendiğim bir ürün değil aslında o konuda kafamda bir takım sorular mevcut. İçindekiler kısmını siz de inceleyin, eğer uyarmak istediğiniz bir özellik varsa paylaşırsanız sevinirim.

Ama bu kış Vaseline intensive care kuruyan ellerime hızlı ve uygun fiyatlı bir çözüm oldu 🙂 Umarım sağlık açısından da zararlı bir yönü yoktur!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*