Yenigün Reçelleri

Yenigün Reçelleri

Reçel, Türk mutfağında kahvaltıların vazgeçilmezidir. Kahvaltıda çeşit çeşit reçel görmek hem iştah arttırır hem de mutlu eder. Hele pazar kahvaltısı ise zengin bir kahvaltı masasında çeşit çeşit reçeller vardır, hele ki Ege, Akdeniz insanıysanız. Siz de eğer farklı farklı reçelleri evinizde tatmak isterseniz, Antalya’nın 1914 yılından beri sofralarda yer bulan Yenigün Reçelleri, gönül rahatlığı ile deneyebilirsiniz. Yenigün Reçelleri, Yöresel Antalya Reçelleri şeker ihtiva etmemesiyle de son zamanlarda güvenilir reçel bulmak ile ilgili sorunların önüne geçmektedir.

Yenigün Reçelleri

Genelde marketlerde de kolaylıkla bulabildiğim Yenigün reçelleri  ve diğer ürünlerini buradan sipariş verebilirsiniz. Ben bugüne kadar sadece reçellerini denedim. Hatta bu sevimli minik ürünleri sayesinde büyük kavanozlardan almaya cesaret edemeyeceğim farklı reçelleri deneme şansım oldu.

Turunç Reçeli, bildiğim sevdiğim bir reçeldir, Yenigün’de de denemiş oldum. Daha önce sadece ev yapımı turunç reçeli yemiştim, bence hazır olduğunu hissettiren rahatsız eden bir tadı yok. Ev yapımı diye önüme koysalar anlamayabilirdim.

Balkabağı Reçeli, bugüne kadar ev yapımına neden rastlamamış olduğuma şaşırdım. Tatlısı bu kadar güzel olurken reçelinin güzel olacağını tahmin edememek resmen benim ayıbım!  İyi ki denemişim dedim 🙂

Bergamot Reçeli, bergamotlu çaydan öteye gidememişim ben, hiç ama hiç aklıma reçelinin olacağı gelmemişti. Hata bu sayede nasıl bir cisimmiş diye merak edip internette baktım kendisine. Meğer turunçgillerden bir meyveymiş kendisi, siz merak ederseniz buyrun 🙂 Reçelde de bergamotun o yoğun ve baskın aromasını hissediyorsunuz. Aromasının yoğunluğundan dolayı, bergamot reçelini bol miktarda tüketmek değil de tadımlık daha uygun gibi geldi bana.

Patlıcan Reçeli, malesef favori reçellerim listesine giremez. Patlıcan reçelini hep duyardım ama pek bi anlamlı bulamadım kendisini, evet kahvaltıda ilave bir çeşit olarak yer alabilir ama hiç bir zaman “ah olsa da yesem” dedirtmez. Müdavimi olan var mıdır gerçekten merak ettim!

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*